Je pro Vás Kolín místem, na kterém Vám záleží? Pak neváhejte a připojte se k redakční FB skupině Kolín Průběžně.cz.

Řidič spatřil strážníky, vyskočil z auta a začal prchat

11.12.2016 (18:16)
Městská policie Kolín | FOTO: Martin Prokop
Městská policie Kolín | FOTO: Martin Prokop
Kolín - Kolínští strážníci opakovaně řešili prohřešky bezdomovců, uživatelů omamných látek, zlodějů, ale také honili řidiče, který zastavil auto a před hlídkou začal prchat. To vše a další zprávy z období od 14. listopadu do 4. prosince se dozvíte z pravidelné svodky Heleny Honkiszové, tiskové mluvčí Městské policie Kolín. Pro velké množství zpráv jsme vybrali ty nejzajímavější.

pondělí 14. listopadu

V ranních hodinách bylo přijato telefonické oznámení od občana. Ten uvedl, že se u kontejnerů v ulici Veltrubská povaluje nějaký bezdomovec. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která na místě, kde se nacházejí kontejnery na domovní odpad, našla válejícího se bezdomovce, místo pobytu v jedné z obcí okr. Kolín. Strážníci muže vykázali z místa a poskytli mu informaci o možnosti ubytování na městské ubytovně v ulici Polepská. Muž po sobě uklidil nepořádek a odešel na uvedenou ubytovnu.

středa 16. listopadu

V 05:05 hod volal na linku 156 muž, že se v ulici Bezručova, před vchodem jednoho domu, posedává nějaký bezdomovec. Po příjezdu na místo oznámení strážníci zjistili, že muž je obyvatelem domu, který si zapomněl klíče. Vzhledem k této zjištěné skutečnosti byl muž vpuštěn do domu sousedy. Následně hlídka místo opustila.

čtvrtek 17. listopadu

V čase 13:50 hodin oznámila telefonicky na linku 156 zaměstnankyně prodejny GATE, která je součástí OC Futurum, že v prodejně přistihli osobu, která zde odcizila zboží. Hlídka MP Kolín po příjezdu na místo zjistila, že žena z Kolína (adresa pobytu hlášená na MěÚ Kolín) odcizila v prodejně triko v celkové hodnotě 278 Kč. Vzhledem k tomu, že žena nemohla na místě hodnověrně prokázat svoji totožnost, byla strážníky předvedena na policii k jejímu zjištění. Na policii bylo lustrací osoby zjištěno, že z důvodu předešlé trestní minulosti ženy se v tomto případě jedná o důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Celou událost si policie převzala k provedení dalších opatření.

pátek 18. listopadu

V čase 16:55 hodin oznámil telefonicky na linku 156 občan, že v garážích U Cihelny někdo leze po střechách. Hlídka MP Kolín po příjezdu na místo zjistila, že zde připravují organizátoři zítřejšího povoleného festivalu osvětlení a přívody el. energie. Organizátoři předložili strážníkům povolení k provozování akce. Na místě nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání.

sobota 19. listopadu

V čase 23:00 hodin oznámil telefonicky na linku 156 neznámý občan, že v restauraci na zimním stadionu jsou problémy s nějakým opilcem. Hlídka MP na místě zjistila, že se jedná o silně opilého muže z Čelákovic. Muž měl krvavé zranění na hlavě, proto strážníci na místo přivolali RZS. Muž byl za asistence hlídky MP Kolín převezen do nemocnice Kolín, kde byl ošetřen a následně umístěn na Protialkoholní záchytnou stanici Kolín.

pondělí 21. listopadu

Při kontrolní činnosti okrskových strážníků (rajón č. 3), která byla zaměřena na veřejný pořádek, byly v prostoru autobusového nádraží zjištěny dvě problémové závislé osoby, které se zde povalovaly a znečistily prostor zastávky odpadky a nedopalky cigaret. Strážníci po dořešení přestupku oba muže, kteří si museli nepořádek uklidit, velmi důrazně vykázali.

úterý 22. listopadu

V čase 02:25 hodin prováděla hlídka MP Kolín hlídkovou činnost v ulici Legerova. Zde strážníci spatřili vozidlo tovární značky Peugeot, jak couvá od místního baru do ulice Legerova. Když si posádka vozidla všimla hlídky MP Kolín, vozidlo rychle zastavilo, řidič z něho vystoupil a od automobilu začal utíkat. Poté z vozidla vystoupili tři muži a začali od vozidla odcházet. Hlídka muže zastavila a vyzvala je k podání vysvětlení. Po chvíli se řidič vozidla vrátil. Hlídka muže vyzvala k prokázání totožnosti a předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Muž z okresu Kutná Hora se strážníkům přiznal, že vozidlo řídil on a není držitelem řidičského oprávnění. Z výše uvedených skutečností byla na místo přivolána hlídka PČR, která si celou událost převzala.

středa 23. listopadu

Na základě stížností od občanů, ohledně problémového chování bezdomovců, byla strážníky provedena kontrola lokality pod železničním mostem, na zálabské straně. Přítomnost osob v době kontroly nezjištěna. Na celém prvním pilíři mostního tělesa nalezen nepořádek, deky, spací pytle a zbytky potravin. Kontroly lokality budou nadále pokračovat.

čtvrtek 24. listopadu

V čase 10:20 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců společnosti LIDL. Uvedli, že v prodejně zadrželi osobu, která zde odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která na základě místního šetření zjistila osobu podezřelou ze spáchání přestupku. Muž z Kolína odcizil zboží v hodnotě 169 Kč, které pronesl za pokladní zónu s úmyslem, že ho nezaplatí. Přivolaným strážníkům se ke krádeži doznal, událost byla vyřešena uložením blokové pokuty.

pátek 25. listopadu

O půl jedné ráno byli hlídkou MP Kolín, která prováděla kontrolní činnost v ulici Dělnická, zjištěni dva problémoví bezdomovci, kteří se hrabali v kontejnerech na komunální odpad. Z kontejnerů vyhazovali věci na zem a shromažďovali, co by mohli použít. Muži si po sobě nepořádek museli uklidit, po dořešení přestupku byli vykázáni z místa.

neděle 27. listopadu

V čase 12:06 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od obsluhy čerpací stanice v Havlíčkově ulici. Zaměstnanci uvedli, že jim tam „feťáci“ ukradli čokolády. Po příjezdu na místo zaměstnanci strážníkům označili dvě osoby, které šly po ulici Havlíčkova směrem do města. Strážníci podezřelou dvojici zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti. Dále byli oba narkomani (muž a žena) převezeni na čerpací stanici, kde byla obsluhou označena žena, která zde zboží odcizila. Strážníci shlédli kamerový záznam, ze záznamu bylo patrné, že žena (adresa pobytu na ubytovně v jedné obci okr. Kolín) uschovala čokolády do kabely a odešla bez zaplacení zboží z prodejny. Vzhledem k místní znalosti osoby problémové ženy a k znalosti její trestní minulosti zde vzniklo důvodné podezření, že se svým jednáním dopustila trestného činu. Na místo byla přivolána hlídka PČR, která si na místě celou událost od strážníků převzala.

pondělí 28. listopadu

V čase 8:35 hodin bylo přijato telefonické oznámení od občanů, že na parkovišti u Penny Marketu se pohybuje divný muž a obtěžuje lidi. Hlídka MP Kolín po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o místního problémového závislého bezdomovce. Muž byl strážníky z místa důrazně vykázán.

středa 30. listopadu

V čase 15:40 hodin bylo přijato oznámení, že před pekárnou v ulici Pražská obtěžují tři opilci v montérkách kolemjdoucí veřejnost. Po příjezdu na místo oznámení zjistila autohlídka MP Kolín, že se jedná o tři problémové závislé bezdomovce. Po dořešení události byli bezdomovci důrazně vykázáni z místa.

čtvrtek 1. prosince

V čase 11:59 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců prodejny Marionaud, která se nachází v obchodním centru Futurum. Zaměstnanci uvedli, že zde přistihli při krádeži zboží ženu. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která na základě místního šetření zjistila ženu z Kolína, která naplnila skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když v prodejně odcizila dva značkové parfémy v hodnotě 3058 Kč. K tomu, že nákupem „za pět prstů“ chtěla pořídit dárky k Vánocům, se žena strážníkům doznala. Přestupek proti majetku byl vyřešen uložením blokové pokuty.

neděle 4. prosince

V čase 19:07 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení, že v OC Kaufland zadržela ostraha osobu, která zde odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která na základě místního šetření zjistila osobu podezřelou ze spáchání přestupku. Muž z Kolína naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když v prodejně odcizil zboží v hodnotě 47,80 Kč. Jednalo se o obloženou bagetu a kostku vepřového sádla, které ukryl a pronesl za pokladní zónu, aniž by zboží uhradil. Muž se hlídce MP Kolín ke krádeži potravin doznal, událost byla vyřešena uložením blokové pokuty.

V čase 20:15 hodin bylo přijato telefonické oznámení ohledně opilce, který se povaluje před halou ČD. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, strážníci na místě zjistili ležícího muže. Při bližším ohledání muže hlídka zjistila, že má krvácející zranění na hlavě. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána RZS, která si muže od strážníků převzala, a následně zajistila jeho převoz k dalšímu ošetření do Oblastní nemocnice Kolín.
Autor: kop
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Krimi by Vás také mohlo zajímat:

Kolínská policie dopadla pachatele dvou loupežných přepadení

FOTO: Policie ČR
Kolín - Dne 5. 1. 2018 v ranních hodinách došlo v Kolíně během 30 min. ke dvěma loupežným přepadením dvou náhodně vybraných žen. Dvojice pachatelů (muž a žena... celý článek
 

Kolínští policisté hledají svědky dopravní nehody

Ilustrační foto
Kolín - Obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc. Dne 18. července 2017 v době kolem 13:15 hod. došlo v ulici Ovčárecká v Kolíně na Novém mostě ke střet... celý článek
 

Kolínští policisté žádají veřejnost o pomoc při identifikaci

FOTO: Policie ČR
Kolín - Neznámý pachatel v době před 11 hodinou dne 2. června 2017 vnikl do domu v ul. Politických vězňů v Kolíně, odkud následně odcizil finanční hotovost. ... celý článek
 

Kolínská policie hledá muže se zcizenou platební kartou

Hledaný muž | FOTO: Policie ČR
Kolín - Obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po neznámém muži, který se pokusil o neoprávněný výběr z bankomatu prostřednictvím zcizené plat... celý článek
 

Kolínští policisté pátrají po pohřešovaném muži

Ilustrační foto
Kolín - Muž byl již nalezen, bohužel mrtev. Předběžně je cizí zavinění vyloučeno. Nyní se zjištění okolnosti úmrtí, zda se jednalo o sebevraždu nebo nešťas... celý článek
 

Kolínští policisté hledají svědky dopravní nehody

Ilustrační foto
Plaňany (okres Kolín) - Obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc. Dne 16. května 2017 v 14:25 hod. došlo na silnici č. I/12, v km 24,034 - v katastru obce Plaňany k dopravn... celý článek
 

Strážníci probouzeli "nebožtíka", kterého našel podnapilý muž

Městská policie Kolín
Kolín - Kolínští strážníci řešili problémové bezdomovce, zlodějku z benzínky, zklidňovali klienty Oddělení hmotné nouze, sbírali odhozené stříkačky. To vše a ... celý článek
 

Kolínští policisté pátrají po pohřešovaném muži, který působí podivínským dojmem

Ilustrační foto
Kolín - Muž byl nalezen! Všem velice děkuji za spolupráci při pátrání po pohřešovaném. Tento byl již nalezen na benzínové čerpací stanici ve Velkém Oseku, kd... celý článek
 

Kolínská policie hledá svědky dopravní nehody

Ilustrační foto
Břežany I (okres Kolín) - Dne 29. března 2017 v 10:36 hodin došlo na silnici č. I/12 v katastru obce Břežany I k dopravní nehodě, a to tím způsobem, že dosud nezjištěný řidič s... celý článek
 

Dvakrát alkohol za volantem

Ilustrační foto
Konárovice, Pečky (okres Kolín) - Dne 20. března 2017 v 07:40 hodin došlo v obci Konárovice na křižovatce silnice č. II/322 se silnicí č. III/3222 k dopravní nehodě tím, že řidič vozid... celý článek
 
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10    starší

:: Zprávy

:: Koktejl

Kolín - Z naší přírody

 

:: Kultura

:: Sport

:: Názory

Sobota 11. července 2020
svátek má Olga a zítra Bořek
 
 
TIP: Vyberte si region (okresní město) či zvolte rubriku zpráv, popř. obojí a uložte do oblíbených. Nastavená URL adresa funguje jako filtr pro Vámi zvolený výběr zpráv.
 
 
 
:: weby
:: média