Je pro Vás Kolín místem, na kterém Vám záleží? Pak neváhejte a připojte se k redakční FB skupině Kolín Průběžně.cz.

Křik a nadávky z křoví u bývalého pivovaru, kolínští strážníci objevili další skrýš

25.02.2016 (20:16)
Ilustrační foto | FOTO: Martin Prokop
Ilustrační foto | FOTO: Martin Prokop
Kolín - Strážníci objevili další zaneřáděnou skrýš, opět řešili bezdomovce a nepořádek na Kmochově ostrově, zklidňovali dva chlapíky u ubytovny AFK, zachraňovali osoby uvízlé ve výtahu v šestnáctipatráku... To vše a mnoho dalšího z období od 15. do 21. února se dozvíte z pravidelné svodky Heleny Honkiszové, tiskové mluvčí Městské policie Kolín.

pondělí 15. února

Při kontrolní činnosti zjistili v prostoru ulice Na Hradbách strážníci (okrsek č. 4 a 5) použitou injekční stříkačku, kterou odložil narkoman po nitrožilní aplikaci drogy na parapet u výlohy jednoho z místních obchodů. Dále tito okrskáři nalezli v prostoru Jiráskova náměstí opět pohozenou injekční stříkačku. Oba nálezy byly opět zdokumentovány a odklizeny do sběrného boxu na nebezpečný odpad.

V ulici Práškova zjistili okrskoví strážníci (rajón č. 3) černou skládku, kterou tvoří komunální odpad a poházené staré oblečení. Strážníci nález zdokumentovali a bude předán ve smyslu nahledané závady.

Dnešního dne řešila autohlídka strážníků MP Kolín v ulici Sokolská dopravní přestupek, když zaslechla křik a nadávky z křoví u bývalého pivovaru. Po chvilce z křoví vylezli dva problémoví závislí bezdomovci (muž a žena). Strážníci zjistili, že další místo, kde se (kromě Kmochova ostrova) ukládají ke spánku, je právě toto místo. Opět se zde nacházel velký nepořádek. Strážníci obě problémové osoby po dořešení přestupku a uklizení nepořádku z místa vykázali.

úterý 16. února

Na základě spolupráce se strážníky okrsku č. 4 a 5 provedli strážníci noční směny kontrolu Kmochova ostrova. Okrskáři totiž obdrželi informaci od zdejších pracovníků, ti si stěžovali, že se bezdomovci do altánu v nočních hodinách vracejí, nocují zde a dělají opět nepořádek. Ráno pak místo opustí, ale zanechávají po sobě odpadky a exkrementy. Muž a žena, které pracovníci několikrát upozornili, aby místo opustili se jim vysmívali, že se jim nic nestane, byli pod vlivem alkoholu a jiné návykové látky vulgární. Noční směna zde při kontrole tohoto místa opět nalezla v ranních hodinách oba bezdomovce. Tentokrát nocovali v dřevěném altánu, protože v rozbořeném altánu nemají prý takové pohodlí. Po dořešení přestupku proti veřejnému pořádku („znečistil veřejné prostranství“) uložením blokové pokuty byli oba bezdomovci z místa strážníky vykázáni. Kontroly tohoto místa budou nadále ze strany MP Kolín pokračovat a budou podniknuty kroky, které budou směřovat k vyřešení této problémové nežádoucí situace.

Bylo přijato oznámení ohledně bezdomovce, který se povaluje na trávě v prostoru ulice Veltrubská. Po příjezdu na místo strážníci muže vykázali z místa.

Žena z Kolína odcizila v prodejně drogerie (součástí OC Futurum) zboží v hodnotě 1098 Kč. Zboží ukryla do kabelky a pronesla za pokladní zónu bez jeho zaplacení. Přivolané hlídce MP Kolín se k přestupku proti majetku doznala, událost byla vyřešena uložením blokové pokuty.

středa 17. února

V Tescu odcizil zboží v hodnotě 95 Kč muž z Kolína. Zboží uschoval a prošel za pokladní zónu, aniž by ho uhradil. Přivolaným strážníkům se k přestupku proti majetku doznal. Vzhledem k tomu, že nemohl hodnověrně prokázat svoji totožnost, byl předveden na policii k jejímu zjištění. Přestupek byl poté vyřešen uložením blokové pokuty.

čtvrtek 18. února

Bylo přijato telefonické oznámení ohledně muže, který v Bille – Futurum odcizil zboží v hodnotě 68,90 Kč. Hlídka MP Kolín, která se dostavila na místo ztotožnila muže z Rumunska, který se k tomu, že zboží odcizil a pronesl za pokladní zónu doznal. Muži strážníci uložili za přestupek proti majetku blokovou pokutu.

V odpoledních hodinách odcizila v Kauflandu zboží v hodnotě 149 Kč žena z okresu Kolín. Ke krádeži zboží se přivolaným strážníkům doznala. Přestupek proti majetku byl vyřešen uložením blokové pokuty. Žena si zboží následně zakoupila.

Bylo přijato telefonické oznámení z prodejny drogerie, která je součástí OC Futurum. Ostraha zde přistihla muže z Nymburka, který odcizil parfém v hodnotě 729 Kč. Ten uschoval a prošel za pokladní zónu, aniž by zboží zaplatil. Po příjezdu na místo oznámení strážníci zjistili jim dobře známého problémového muže, kterému za přestupek proti majetku uložili blokovou pokutu. Zboží bylo navráceno do prodeje.

pátek 19. února

Dva kříženci, kteří pobíhali na volno bez identifikace, dle které by bylo možno zjistit jejich majitele, odchytili strážníci v prostoru ulice U Borku a A.Kaliny. Oba tuláci byli převezeni do městského útulku.

Muž ze Slovenska „nakupoval za pět prstů“ v Kauflandu. Za pokladní zónu pronesl bez zaplacení láhev rumu a salám, vše v hodnotě 113,80 Kč. K přestupku proti majetku se muž přivolaným strážníkům doznal, událost byla vyřešena uložením blokové pokuty.

Po jednadvacáté hodině bylo přijato telefonické oznámení (linka 156), kdy občan uvedl, že má strach o kamaráda. Kamarád, který od něho právě odešel řekl, že má nějaké problémy ohledně zdravotního stavu příbuzné osoby a tak půjde na železniční zastávku skočit pod vlak. Strážníci okamžitě vyjeli do ulice Nad Zastávkou, kterou zkontrolovali a současně operační pracovník vyrozuměl policii, která na místo také okamžitě vyslala hlídku. Strážníci muže po chvíli nalezli před Domovem důchodců, kde si ho převzali policisté.

sobota 20. února

Bylo přijato telefonické oznámení ohledně dvou osob, které po druhé hodině ranní uvízli ve výtahu v „šestnáctipatráku“. Osoby se nemohly na nikoho, kdo by je z výtahu osvobodil dozvonit a dovolat. Strážníci se dostavili na místo, kde byly ve výtahu v přízemí uvízlé dvě osoby. Na dotaz, zda jsou v pořádku strážníkům muž a žena odpověděli, že ano. Byla vyrozuměna firma, která zajišťuje tyto události a od strážníků si vše převzala s tím, že na místo vysílá pracovníky havarijní služby, které osoby vyprostí.

Ve večerních hodinách bylo přijato telefonické oznámení od občana, který se s žádostí o pomoc obrátil na strážníky MP Kolín. Uvedl, že má strach o svého příbuzného, který má osobní problémy a příbuzným se neozývá. Oznamovatel uvedl, že se má příbuzný nacházet v bytě na adrese v ulici Masarykova. Strážníci se dostavili na místo, kde se s nimi zkontaktovala další příbuzná. Na zvonění nikdo nereagoval, v bytě se nesvítilo. Strážníci požádali majitele sousedního bytu, ten jim umožnil do vedlejšího bytu nahlédnout přes balkon. Po několika minutách se na místo dostavil oznamovatel, který přinesl od bytu náhradní klíče, jimiž byt otevřel a místo zkontroloval. V bytě se muž však nenacházel. Vzhledem k tomu, že příbuzní obdrželi od muže informaci, kde se nachází, strážníci místo opustili. Příbuzným nabídli, že v případě, že se muž v dobu, kdy uvedl, že se k nim dostaví na místě neobjevil, ať se s žádostí o pomoc obrátí opět na MP nebo policii.

Bylo přijato oznámení ohledně potyčky mužů u ubytovny u AFK Kolín. Po příjezdu na místo strážníci zjistili muže, který se snažil dostat svého kamaráda na ubytovnu. Muž se za to, že zde dělají hluk na místě omluvil a kamaráda dostal již v klidu na ubytovnu. Strážníci poté místo opustili.

Bylo přijato oznámení od obyvatel ulice Kouřimská. Uvedli, že v jedné ze zdejších provozoven je hluk, který ruší noční klid. Strážníci se dostavili do místa oznámení, kde se zkontaktovali se zde slavícími osobami. Osoby přislíbily, že situaci zklidní. Poté již byl v dané lokalitě klid, proto strážníci místo opustili.

neděle 21. února

Bylo přijato oznámení ohledně buldočka, který se potuloval v ulici Benešova. Strážníci psíka odchytili a převezli do městského útulku.

Při kontrolní činnosti Nerudova zjistili strážníci otevřené vozidlo stříbrné barvy. Strážníci zjistili majitele Fordu, kterého vyrozuměli. Majitel si přišel vozidlo zajistit.

Muž ze Slovenska odcizil v Tescu pivo a dvě lahvičky Francovky – Alpy. Zboží pronesl za pokladní zónu a neměl v úmyslu ho zaplatit. Přivolané hlídce MP Kolín se k přestupku proti majetku doznal, ten vyřešili strážníci tím, že muži uložili blokovou pokutu.

Bylo přijato telefonické oznámení ohledně velkého psa, který se nachází v prostoru ulice Polepská. Po příjezdu na místo strážníci odchytili fenku dogy. Místním šetřením zjistili majitele, kterému fenku předali. Fena utekla dírou v oplocení, tu majitel ihned zajistil.

Bylo přijato telefonické oznámení ohledně zaběhnutého psa v prostoru trafostanice v ulici Plynárenská. Z důvodu nebezpečnosti situace, které spočívalo v možném zásahu elektrickým proudem, na místo (přísný zákaz vstupu) strážníci nevstupovali, ale telefonicky vyrozuměli technika, který vykonává pohotovostní službu pro ČEZ. Vzhledem k tomu, že se technik z důvodu havárie v jedné z obcí na Kolínsku nemohl na místo ihned dostavit, strážníci se domluvili na čase, kdy se na místě sejdou a situaci vyřeší. Pes nebyl v ohrožení života a zdraví, byl po dva dny, kdy se měl na místě nacházet dostatečně krmen, až překrmen, což předvedl po odchycení a převozu do útulku ve vozidle.
Autor: kop
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Krimi by Vás také mohlo zajímat:

Kolínská policie dopadla pachatele dvou loupežných přepadení

FOTO: Policie ČR
Kolín - Dne 5. 1. 2018 v ranních hodinách došlo v Kolíně během 30 min. ke dvěma loupežným přepadením dvou náhodně vybraných žen. Dvojice pachatelů (muž a žena... celý článek
 

Kolínští policisté hledají svědky dopravní nehody

Ilustrační foto
Kolín - Obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc. Dne 18. července 2017 v době kolem 13:15 hod. došlo v ulici Ovčárecká v Kolíně na Novém mostě ke střet... celý článek
 

Kolínští policisté žádají veřejnost o pomoc při identifikaci

FOTO: Policie ČR
Kolín - Neznámý pachatel v době před 11 hodinou dne 2. června 2017 vnikl do domu v ul. Politických vězňů v Kolíně, odkud následně odcizil finanční hotovost. ... celý článek
 

Kolínská policie hledá muže se zcizenou platební kartou

Hledaný muž | FOTO: Policie ČR
Kolín - Obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po neznámém muži, který se pokusil o neoprávněný výběr z bankomatu prostřednictvím zcizené plat... celý článek
 

Kolínští policisté pátrají po pohřešovaném muži

Ilustrační foto
Kolín - Muž byl již nalezen, bohužel mrtev. Předběžně je cizí zavinění vyloučeno. Nyní se zjištění okolnosti úmrtí, zda se jednalo o sebevraždu nebo nešťas... celý článek
 

Kolínští policisté hledají svědky dopravní nehody

Ilustrační foto
Plaňany (okres Kolín) - Obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc. Dne 16. května 2017 v 14:25 hod. došlo na silnici č. I/12, v km 24,034 - v katastru obce Plaňany k dopravn... celý článek
 

Strážníci probouzeli "nebožtíka", kterého našel podnapilý muž

Městská policie Kolín
Kolín - Kolínští strážníci řešili problémové bezdomovce, zlodějku z benzínky, zklidňovali klienty Oddělení hmotné nouze, sbírali odhozené stříkačky. To vše a ... celý článek
 

Kolínští policisté pátrají po pohřešovaném muži, který působí podivínským dojmem

Ilustrační foto
Kolín - Muž byl nalezen! Všem velice děkuji za spolupráci při pátrání po pohřešovaném. Tento byl již nalezen na benzínové čerpací stanici ve Velkém Oseku, kd... celý článek
 

Kolínská policie hledá svědky dopravní nehody

Ilustrační foto
Břežany I (okres Kolín) - Dne 29. března 2017 v 10:36 hodin došlo na silnici č. I/12 v katastru obce Břežany I k dopravní nehodě, a to tím způsobem, že dosud nezjištěný řidič s... celý článek
 

Dvakrát alkohol za volantem

Ilustrační foto
Konárovice, Pečky (okres Kolín) - Dne 20. března 2017 v 07:40 hodin došlo v obci Konárovice na křižovatce silnice č. II/322 se silnicí č. III/3222 k dopravní nehodě tím, že řidič vozid... celý článek
 
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10    starší

:: Zprávy

:: Koktejl

Kolín - Z naší přírody

 

:: Kultura

:: Sport

:: Názory

Sobota 11. července 2020
svátek má Olga a zítra Bořek
 
 
TIP: Vyberte si region (okresní město) či zvolte rubriku zpráv, popř. obojí a uložte do oblíbených. Nastavená URL adresa funguje jako filtr pro Vámi zvolený výběr zpráv.
 
 
 
:: weby
:: média